تبلیغات
log
صبح نزدیک است :: وبلاگ تخصصی مهدویت، دشمن شناسی و فتنه شناسی - دیدار مردم استان خراسان شمالی با رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی)
 
اللّهم عجّل لولیک الفرج و العافیة و النصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه


دیدار مردم استان خراسان شمالی با رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی)

چهارشنبه 19 مهر 1391-08:41 بعد از ظهر

روز پرشكوه و فراموش نشدنی دیار اترك. امروز بجنورد، مركز استان خراسان شمالی قلب تپنده ایران اسلامی بود. امروز سرانجام انتظار چند هفته ای مردم خراسان شمالی به پایان رسید و رهبر انقلاب اسلامی سفر خود به این استان را آغاز كردند. حضرت آیت الله خامنه ای ساعت 9 و سی دقیقه صبح امروز وارد فرودگاه بجنورد مركز استان خراسان شمالی شدند . انبوه مردم كه از ساعت ها منتظر ورود رهبر انقلاب بودند با خروج خودروی حامل حضرت آیت الله خامنه ای از فرودگاه بجنورد، دیگر سر از پا نشناختند و یكپارچه غرق در شور  شعف و شادی شدند و از همان ابتدا خودروی حامل ایشان در میان انبوه جمعیت قرار گرفت.
استقبالی كه مردم باب الرضا(ع) به ویژه جوانان و نسل سومی ها از رهبر انقلاب اسلامی كردند، صحنه های كم نظیر و نابی را از عشق و دلدادگی مردم و نسل جوان به نظام اسلامی و ولایت را رقم زد، صحنه هایی كه دوربین های تصویر برداری، هیچگاه نمی توانند عمق و عظمت آن را به تصویر بكشند.

آنچه امروز در خیابان های بجنورد به چشم می خورد، حضور گسترده و پرشور و نشاط همه قشرها و قومیت های مختلف مرزنشینان غیور خراسان شمالی بود. ترك و كرد و تركمن، فارس و تات و شیعه و سنی، همه آمده بودند.

جمعیت انبوه استقبال كننده از حضرت آیت الله خامنه ای، در طول مسیر فرودگاه بجنورد تا ورزشگاه تختی به حدی بود كه خودروی حامل رهبر انقلاب اسلامی بارها از حركت ایستاد به گونه ای كه در برخی مسیرها، تا دقایقی، به هیچ وجه امكان حركت وجود نداشت.

حضرت آیت الله خامنه ای پس از استقبال پرشكوه مردم كه حدود دو ساعت به طول انجامید، وارد ورزشگاه تختی بجنورد شدند و مورد استقبال جمع دیگری از مردم قرار گرفتند كه از ساعت ها قبل، در این ورزشگاه منتظر ورود رهبر انقلاب اسلامی بودند.

حضرت آیت الله خامنه ای در جمع پُرشور دهها هزار نفر از مردم بجنورد در ورزشگاه تختی، با ارائه تحلیل جامعی از حركت صعودی ملت ایران به سمت قله پیشرفت همه جانبه مادی و معنوی، مواردی همچون وظیفه شناسی، هوشیاری، آماده بكار بودن، نشاط و امید، كار و تلاش پیگیر، وحدت و همدلی، و  موقع شناسی به لحظه ملت و مسئولان را ساز و برگ ادامه حركت پرشتاب دانستند و تأكید كردند: به فضل و توفیق الهی ملت ایران با تجربه و توانایی هایی روزافزون خود، از مشكلات عبور خواهد كرد و بار دیگر جبهه استكبار را در حسرت شكست دادن این ملت خواهد گذاشت.

رهبر انقلاب اسلامی هدف اصلی و كلیدی ملت ایران را، از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا كنون، پیشرفت همه جانبه مادی و معنوی دانستند و افزودند: این پیشرفت الهام گرفته از منطق اسلام و متفاوت از پیشرفت تمدن مادی غرب است.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأكید بر اینكه پیشرفت مورد نظر غرب، تك بعدی و تنها در جهت مسائل مادی است، خاطر نشان كردند: پیشرفت در منطق اسلامی ، دارای ابعاد مختلف مادی و معنوی است و شامل پیشرفت در علم، اخلاق، عدالت، رفاه عمومی، اقتصاد، عزّت و اعتبار بین المللی، استقلال سیاسی و تقرّب به خدا می شود.

ایشان یكی دیگر از ویژگی های پیشرفت اسلامی را، همه جانبه بودن آن ارزیابی و تأكید كردند: در منطق اسلام باید در دنیا، به گونه ای برنامه ریزی كرد كه افق آن، نسلها و دهها سال آینده را در بر بگیرد و در عین حال  برای آخرت نیز باید به گونه ای آماده بود كه گویا فرصت بسیار اندكی تا سفر آخرت باقی مانده است.

رهبر انقلاب اسلامی لازمه رسیدن به پیشرفت اسلامی را شناخت نقاط قوت و ضعف، داشتن برنامه ریزی متناسب با شرایط، رصد مرحله به مرحله حركت به سمت هدف مورد نظر، و آگاه سازی مردم از نقشه راه و مشكلات و خطرهای پیش رو دانستند و افزودند: این وظایف بعهده نخبگان جامعه اعم از نخبگان سیاسی، علمی و دینی است.

حضرت آیت الله خامنه ای بعد از تبیین مفهوم پیشرفت اسلامی و لوازم مورد نیاز رسیدن به آن، به بررسی حركت نظام اسلامی در مسیر رسیدن به پیشرفت همه جانبه اسلامی پرداختند.

ایشان در یك جمع بندی و قضاوت كلی از این حركت، خاطرنشان كردند: نظام اسلامی در طول 33 سال گذشته، به طور مستمر حركت پیش رونده و صعودی داشته  كه البته این حركت با فراز و فرودهایی نیز همراه بوده است.

رهبر انقلاب اسلامی سپس به بیان ساز و برگ مورد نیاز برای ادامه حركت پرشتاب تر به سمت قله پیشرفت پرداختند و تأكید كردند: عزم راسخ، امید و نشاط، كار و تلاش پیگیر و هوشیاری از لوازم اصلی ادامه حركت در مسیر پیشرفت است كه اگر ملتی این ساز و برگ را در اختیار داشته باشد، بر همه مشكلات فائق خواهد آمد و دشمنان خود را به زانو در خواهد آورد.

حضرت آیت الله خامنه ای یكی از ضروریات بسیار مهم برای رسیدن به پیشرفت را داشتن ارزیابی دقیق و منطقی و بدرو از شعار زدگی از شرایط كشور دانستند و افزودند: ملت ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در یك عرصه رویارویی با شبكه خبیث صهیونیستی قرار دارد كه برخی كشورهای غربی و در رأس آن آمریكا در این شبكه قرار دارند و از هیچ دشمنی و كینه ورزی با این ملت دریغ نمی كنند.

ایشان توانایی ها و فرصت  های ملت ایران در این عرصه رویارویی را برجسته خواندند و خاطرنشان كردند: نسل جوان پر انگیزه و با نشاط و دارای استعداد برتر، عزم و امید، منابع طبیعی ارزشمند و اساسی كه میزان آن از متوسط جهانی بالاتر است، اقلیم متنوع، مسئولان دلسوز، نیروهای مسلح آماده و شجاع، روحانیت فاضل و دلسوز، دانشگاههای پر جمعیت، میلیون ها دانش آموز و چشم انداز بیست ساله ، امكانات و توانایی های برجسته ملت ایران است كه زمینه ساز غلبه بر همه مشكلات و حركت پرشتاب برای رسیدن به پیشرفت همه جانبه است.

رهبر انقلاب اسلامی پیشرفتهای زیربنایی كشور از جمله در زمینه خدمات مردمی، دانش و فناوری و معنویات را ممتاز خواندند و افزودند: ثبات سیاسی جمهوری اسلامی ایران یكی دیگر از مهمترین زیربناهای اساسی كشور است كه با وجود روی كار آمدن دولتهای گوناگون و دارای سلائق مختلف سیاسی و جناحی، این ثبات از بین نرفته است.

حضرت آیت الله خامنه ای به زیربناهای قانونی و عملی اقتصادی نیز اشاره كردند و افزودند: سیاست های كلی اصل 44 و پیشرفت های زیربنایی اقتصادی بویژه در سد سازی، ساخت نیروگاهها ،گسترش شبكه فیبر نوری ، حمل و نقل، و راههای ارتباطی و مواصلاتی كه بدست متخصصان و زبدگان جوان كشور بدست آمده، از زیربناهای مهم اقتصادی هستند.

ایشان نسل جوان پرنشاط، تحصیل كرده و شجاع را یكی دیگر از ثروت های زیربنایی ملت ایران برشمردند وبار دیگر تأكید كردند یكی از خطاهایی كه در اواسط دهه هفتاد انجام شد، ادامه سیاست كنترل جمعیت بود كه این اشتباه باید جبران شود زیرا نسل جوان، عامل اصلی پیش روندگی كشور است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: البته اجرای سیاست كنترل جمعیت در اوایل دهه هفتاد كار صحیحی بود اما ادامه آن از اواسط دهه هفتاد اشتباه بود و مسئولین كشور و از جمله رهبری در این اشتباه سهیم هستند و باید از خداوند طلب عفو كنند.

حضرت آیت الله خامنه ای بعد از برشمردن نقاط قوت و توانایی های كشور، به برخی مشكلات و در رأس آن، بالا رفتن قیمت ها و بیكاری اشاره كردند و افزودند: این مشكلات، مشكلاتی است كه همه مردم با آن دست به گریبان هستند اما مشكلات غیر قابل حلی نیستند زیرا انقلاب اسلامی در طول 33 سال گذشته ، مشكلات بزرگتر از این مسائل را پشت سر گذاشته است.

ایشان به برخی مشكلات بزرگ و پیچیده بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از جمله تلاش برای ایجاد درگیری های قومی در كشور، راه اندازی جنگ تحمیلی 8 ساله، و اِعمال تحریمها اشاره و تأكید كردند: ملت ایران با ایستادگی و هوشیاری از همه این مشكلات عبور كرد.

رهبر انقلاب اسلامی در خصوص تحریمها خاطر نشان كردند: مسئله تحریمها، مسئله جدیدی نیست و از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی وجود داشته است اما دشمنان تلاش دارند تا موضوع تحریمها را بزرگ نمایی كنند و متأسفانه برخی هم در داخل با آنها همزبان میشوند.

حضرت آیت الله خامنه ای تشدید تحریمها بر ضد ملت ایران را در چند مرحله، دلیل بی نتیجه بودن آنها خواندند و افزودند: آمریكا و برخی كشورهای اروپایی، تلاش دارند تا این تحریمها را به دروغ به موضوع انرژی هسته ای مرتبط كنند در حالیكه در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی كه تحریمها شروع شد، موضوع انرژی هسته ای به هیچ وجه وجود نداشت.

ایشان علت اصلی عصانیت جبهه استكبار را، تسلیم نشدن ملت ایران به بركت اسلام و قرآن دانستند و خاطر نشان كردند: به همین دلیل است كه آنها با اسلام دشمنی و به پیامبر اسلام (ص) توهین میكنند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: آنها به دروغ می گویند كه اگر ملت ایران از انرژی هسته ای صرفنظر كند، تحریمها برداشته می شود درحالیكه علت اصلی اِعمال این تحریمهای غیر منطقی كه نوعی وحشیگری نیز به حساب می آید، بغض و كینه آنها از ملت ایران است.

حضرت آیت الله خامنه ای تأكید كردند: این تحریمها در واقع جنگ با یك ملت است اما به توفیق الهی ، دشمنان در این جنگ هم مغلوب ملت ایران خواهند شد.

ایشان افزودند: البته تحریمها مشكلاتی را بوجود میآورند و برخی بی تدبیری ها هم ممكن است این مشكلات را افزایش دهد اما این مشكلات، مسائلی نیستند كه جمهوری اسلامی ایران نتواند آنها را حل كند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به نوسانات اخیر ارز و ریال و خوشحالی دشمنان ملت ایران، خاطر نشان كردند: حدود دو یا سه ساعت عده ای در دو خیابان تهران چند سطل زباله را به آتش كشیدند، و بلافاصله مسئولان برخی كشورهای غربی با كنار گذاشتن متانت دیپلماسی، به ابراز خوشحالی كودكانه پرداختند اما باید از آنان پرسید كه وضع اقتصادی ایران بدتر است یا كشورهای اروپایی كه از حدود یكسال پیش درگیر تظاهرات خیابانی هستند؟

حضرت آیت الله خامنه ای خطاب به كشورهای غربی تأكید كردند: مشكلات شما به مراتب پیچیده تر از مشكلات ایران است، زیرا اقتصاد شما قفل شده است.

ایشان افزودند: امروز یكی از مسائل مهم در انتخابات ریاست جمهوری آمریكا، مشكلات اقتصادی مردم گرفتار آن و جنبش 99 درصدی است.

رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: بدانید جمهوری اسلامی ایران با این مشكلات از پا در نمی آید و به فضل الهی بر مشكلات غلبه خواهد كرد و بار دیگر دشمنان را در حسرت شكست دادن ملت ایران خواهد گذاشت.

حضرت آیت الله خامنه ای عمل به وظیفه از جانب مردم و مسئولان را لازمه غلبه بر مشكلات دانستند و تأكید كردند: یكی از وظایف مهم مردم حفظ هوشیاری و موقع سنجی به لحظه است.

ایشان افزودند: در تهران عده ای به نام بازاری به خیابان آمدند و اغتشاش كردند اما بازاریان محترم سریعا اعلامیه دادند و از آنها اعلام برائت كردند كه این، كار درست و نشانگر هوشیاری بازاریان بود.

رهبر انقلاب اسلامی با یادآوری قضایای فتنه سال 88 ، خاطر نشان كردند: بعد از انتخابات با عظمت سال 88 ، عده ای اظهار مخالفت كردند و عده ای هم بنام آنها و با سوء استفاده از این فرصت، آشوب و تشنج ایجاد كردند. آن عده ای كه به اسم آنها آشوب شد، باید همان موقع اعلامیه میدادند و اعلام برائت میكردند، اما این كار را انجام ندادند.

حضرت آیت الله خامنه ای تأكید كردند: "هوشیاری و موقع سنجی لحظه ای" خصوصیت برجسته ای است كه مردم همواره باید به آن توجه داشته باشند و به محض توطئه دشمن، به صورت لحظه ای واكنش نشان دهند.

ایشان وظیفه مسئولان را نیز حفظ اتحاد و همدلی، برنامه ریزی، رعایت حدود قانونی، مسئولیت شناسی و تقصیرها را به گردن هم نیانداختن ، دانستند و تأكید كردند: در قانون اساسی نقش مجلس، دولت، رئیس جمهور و قوه قضائیه مشخص شده است، بنابراین همه مسئولان باید به وظایف قانونی خود عمل كنند و با یكدیگر همدل، همراه و همزبان باشند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان كردند: به لطف خداوند كشور در این خصوص مشكلی ندارد زیرا مسئولان كشور اعم از روسای قوا و بدنه سه قوه، دلسوز و علاقمند به سرنوشت كشور هستند.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: البته ممكن است اشتباهات یا خطاهایی هم وجود داشته باشد ولی همه این اشتباهات قابل جبران هستند.

ایشان تأكید كردند: مسیر ملت ایران، مسیر مهمی است كه میتواند تاریخ جهان را متحول كند، همانگونه كه اكنون تاریخ منطقه را متحول كرده است.

رهبر انقلاب اسلامی حوادث منطقه را به زیان غرب بویژه آمریكا و تهدیدی برای رژیم صهیونیستی خواندند و با اشاره به یاوه گویی های مسئولان رژیم صهیونیستی افزودند: البته این یاوه گویی ها ارزش جواب دادن را ندارد ولی كشورهای اروپایی كه به دنبال آمریكا به راه افتاده اند، بدانند كه این همراهی عاقلانه و خردمندانه نیست و یك نوع حماقت است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به خاطره ی نه چندان بد ملت ایران از بیشتر كشورهای اروپایی تأكید كردند: البته ملت ایران از انگلیس ذهنیت بسیار بدی دارد و به همین علت، به آن ، انگلیس خبیث گفته میشود.

ایشان افزودند: كشورهای اروپایی بدانند كه همراهی با آمریكا نتیجه ای جز منفور شدن نزد ملت ایران ندارد.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه ، علاج اصلی و بنیانی مشكلات اقتصادی كشور را حمایت از تولید ملی و كار و سرمایه ایرانی دانستند وخاطر نشان كردند: توجه به تولید ملی موجب از بین رفتن گرانی، ایجاد اشتغال، و تقویت روحیه استغناء ملت ایران خواهد شد، بنابراین مسئولان باید به موضوع تولید ملی توجه جدی كنند.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، با ابراز خرسندی فراوان از سفر به استان خراسان شمالی به عنوان باب الرضا(ع)، در روز زیارتی آن حضرت ، به بیان ویژگی ها و خصلت های برجسته مردم این منطقه و ظرفیت های طبیعی و جغرافیایی خراسان شمالی پرداختند.

حضرت آیت الله خامنه ای طبیعت زیبا و جاذبه های فراوان گردشگری، منابع طبیعی غنی و زمینه مستعد كشاورزی و دامی را از ویژگی های طبیعی استان خراسان شمالی برشمردند و افزودند: دیانت، سرزندگی و شور و نشاط، آماده بكار بودن، غیرت مرزبانی، استعدادهای برتر و درخشان، شجاعت ، و همزیستی مهربانانه و برادرانه قومیت های مختلف، از امتیازات برجسته مردم استان خراسان شمالی است.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی امام جمعه بجنورد به حضرت آیت الله خامنه ای خیر مقدم گفت.

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت امام خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)
پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حضرت امام خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)


اسرائیل نابود است

موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی

درباره وبلاگای سید خراسان بر تو سلام یاران

کی میکنی تو عزم یاری جان جانان؟

صبح نزدیک است

ساعت محلی به وقت ایران


ساعت جهانی به وقت UTC

امکانات وبلاگ


Powered by WebGozar

موضوعات وبلاگ


آخرین نوشته ها


به روایت لینک


نویسنده وبلاگ


<bgsound src="http://s15.khamenei.ir/ndata/news/24825/13921008_7932_192k.mp3" loop="infinite">

نماهنگ ها

ابر برچسبها


The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox